Wydarzenia kulturalne w Tyflogalerii PZN w czerwcu 2017

Wydarzenia kulturalne w Tyflogalerii PZN w czerwcu 2017

 • 06. 06. 2017 – godzina 16:00 – film z audiodeskrypcją
  “Młodość”
  − włosko-francusko-szwajcarsko-brytyjski film tragikomiczny z 2015 roku, w reżyserii i według scenariusza Paolo Sorrentino.

  Czas trwania filmu 124 minuty.

  Światowa premiera 20 maja 2015 roku, podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

  Obraz dedykowany Francesco Rosiemu, włoskiemu reżyserowi i scenarzyście filmowemu.

  Fred i Mick, przyjaciele, którzy niebawem przekroczą próg osiemdziesięciu lat, wyjeżdżają do hotelu pod Alpami, gdzie wspominają swoją przeszłość.

  Paolo Sorrentino wyruszył w podróż w poszukiwaniu straconego czasu. Dotarł do kompleksu hotelowo-uzdrowiskowego w Davos w Szwajcarii, gdzie czas jakby się zatrzymał. Zupełnie tak, jakby to miejsce było poza którąkolwiek strefą czasową. Nikt nigdzie się nie śpieszy – nawet na policzek od żony trzeba czekać wiele, wiele dni. Chociaż Włoch przenosi widzów do abstrakcyjnej rzeczywistości, gdzie lewitujący mnich, młodociana prostytutka i spasły Diego Maradona funkcjonują obok siebie jak równy z równym, to “Młodość” jest obrazem niezwykle bliskim życiu.

 • 13. 06. 2017 godzina 16:00 – Muzyka filmowa – koncert gitarowy z towarzyszeniem fortepianu w wykonaniu Krzysztofa Pietruchy z zespołem
 • 20. 06. 2017 – godzina 16:00 film z audiodeskrypcją
  “EXCENTRYCY CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”

  – polski film fabularny z 2015 roku, w reżyserii Janusza Majewskiego

  Gatunek – Komedia

  Czas trwania filmu 108 min

  Opis filmu
  U schyłku lat pięćdziesiątych do Polski wraca z Anglii Fabian, emigrant wojenny, puzonista jazzowy i znakomity tancerz. Wraz z grupą miejscowych dziwaków i muzyków amatorów zakłada swingowy big band. Już po pierwszym występie zainteresowanie zespołem przerasta wszelkie oczekiwania. Fabian poznaje intrygującą Modestę, która wkrótce zaśpiewa z jego orkiestrą. Zostają kochankami i prowadzą życie podziwianej pary. Od tej pory “król i królowa swingu” to dwa barwne ptaki na tle siermiężnej rzeczywistości tamtych lat. Któregoś dnia Modesta nagle znika, a historia miłosna zmienia się w opowieść z wątkiem szpiegowskim – o marzeniach i tęsknocie do kultury Zachodu.

 • 27. 06. 2017 godzina 17:00 – koncert
  Koncert z cyklu spotkania z muzyką dawną w wykonaniu zespołu FURIBONDO
 • Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

  Tyflogaleria PZN,
  Warszawa, ul. Konwiktorska 7;
  tel. 22 831–22–71 w. 258, 22 635 52 84;
  e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl