Wydarzenia kulturalne Tyflogalerii PZN w październiku 2017

Wydarzenia kulturalne Tyflogalerii PZN w październiku 2017

 • 03. 10. 2017 – godzina 16:00 film z audiodeskrypcją
  “Po prostu przyjaźń” – polski film fabularny z 2017 roku
  w reżyserii Filipa Zylbera

  Czas trwania filmu 133 minuty

  “Po prostu przyjaźń” to wielowątkowa komedia o grupie przyjaciół, których relacje – w obliczu życiowych przeciwności – zostają wystawione na niejedną próbę. Paczka przyjaciół, jak co roku wyrusza w góry. Tam odkrywają tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście?

 • 10. 10. 2017 godzina 16:00 literacki wtorek
  “Melancholia uradowana” – spotkanie z Haliną Kuropatnicką – Salamon – poetką i prozatorką, pasjonatką języka esperanto. Pochodząca z Wrocławia, pisarka jest Członkinią Związku Literatów Polskich oraz Klubu Inteligencji Niewidomej RP we Wrocławiu. Ukończyła pedagogikę ogólną na UW oraz wyższe studia zawodowe w Instytucie Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Pracowała w szkole dla dzieci niewidomych we Wrocławiu.
 • 17. 10. 2017 – godzina 17:00 koncert z okazji Dnia Białej Laski “Piosenka jest dobra na wszystko”

  W programie piosenki trójki wybitnych autorów tekstów: Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory, usłyszeć będzie można takie m. in. Hity jak: “Odkryjemy miłość nieznaną”, czy “Nie ma jak u mamy”. Wystąpią: Agata Zakrzewska – laureatka III miejsca w konkursie na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej w 2014 r., Anna Faderewska – Kuszaj – współpracuje z Akademicką Orkiestrą we Lwowie Teatru im. Marii Zamkowieckiej, Bronisław Harasiuk – wokalista jazzowy współpracował z Henrykiem Miśkiewiczem czy triem Bogdana Hołowni.

 • 24.10.2017 godzina 17:00 wieczór z muzyka klasyczną
  w wykonaniu zespołu muzyki dawnej FURIBONDO
  W programie utwory: J.S. Bacha, F. Chopina i L. van Bethovena

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Tyflogaleria PZN,
Warszawa, ul. Konwiktorska 7;
tel. 22 831–22–71 w. 258,
e-mail: tyflogaleria@pzn.org.pl