WTZ i organizacje pozarządowe z większym dofinansowaniem

WTZ i organizacje pozarządowe z większym dofinansowaniem

W przyszłym roku warsztaty terapii zajęciowej (WTZ) otrzymają więcej pieniędzy z budżetu – poinformowała we wtorek, 16 kwietnia, Elżbieta Rafalska na spotkaniu wielkanocnym w warsztacie terapii zajęciowej prowadzonym przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Natomiast już w tym roku wzrosną nakłady na organizacje pozarządowe.

Nakłady roczne na jednego uczestnika WTZ w 2019 r. wyniosły 17 796 zł. W przyszłym roku wg zapewnień ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej powyższa kwota wzrośnie o 1200 zł. To jednak nie koniec podwyżek. Jak zapowiedział PFRON, w tym roku więcej pieniędzy otrzymają organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczny budżet na ten cel wynosi niemal 279 mln zł. Tym samym kwota dofinansowania wzrosła o 32 mln zł.

– Środki finansowe otrzyma w sumie 397 organizacji, które podejmują inicjatywy wspierające wejście osób niepełnosprawnych na rynek pracy, poprawiające ich jakość życia, zwiększające samodzielność i aktywność społeczną. Wśród kierunków pomocy zwracamy też uwagę na projekty, które zapewniają dostęp do informacji i promują pozytywne postawy społeczne względem osób z niepełnosprawnościami – mówi Marlena Maląg, Prezes Zarządu PFRON.