Szukamy kandydatów na wyjazd do Rumunii

Szukamy kandydatów na wyjazd do Rumunii

Interesuje Cię sytuacja osób niewidomych w Europie? Chciałbyś włączyć się w społecznie zaangażowane działania w swoim mieście, ale nie wiesz jak? Zapraszamy do Rumunii, by poznać rozmaite europejskie rozwiązania we wspólnym działaniu na rzecz osób z niepełnosprawnością wzroku.

Szukamy kandydatów  do Rumuńsko-Polsko-Litewsko –Portugalsko-Macedońskiego projektu EMVISION w ramach programu Erasmus+ w Transylwanii.

Kogo dokładnie poszukujemy? Aktywnych trzech osób z dysfunkcją wzroku w wieku 18-30 lat posługujących się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym. Kiedy odbędzie się wyjazd? W dniach 29.10-05.11.2017 r. w stolicy Transylwanii – Cluj Napoka.

Do udziału zapraszamy osoby, które chcą angażować się w działanie na rzecz środowiska osób niewidomych i słabowidzących. W trakcie szkolenia młodzi z różnych stron Europy będą uczyć się, jak wzmacniać potencjał swoich organizacji i współtworzyć włączającą politykę w ramach lokalnych społeczności. Uczestniczyć w projekcie będzie również młodzież pełnosprawna, która nauczy się jak wspierać osoby niewidome i słabowidzące. W szkoleniu weźmie udział również 2 ekspertów z PZN oraz przedstawiciel lokalnego samorządu.

W wymianie weźmie udział łącznie 37 osób z Polski, Rumunii, Macedonii, Portugalii i Litwy w wieku 18-30. Transport zostanie zorganizowany wspólnie z Warszawy minibusem. Zakwaterowanie (w hostelu), wyżywienie i udział w programie są bezpłatne.

Projekt koordynuje organizacja Babilon Travel z Rumunii, która rozwija działalność na rzecz osób z dysfunkcją wzroku. Partnerami z Polski są: organizacja Youth of Europe i Polski Związek Niewidomych.

Zgłaszać można się poprzez wypełnienie formularza (Formularz zgłoszeniowy), który prosimy wysyłać pod adres: mmichnowska@pzn.org.pl

 

Pobierz artykuł jako dokument .pdf