Przekaż 1% podatku na pomoc niewidomym

Przekaż 1% podatku na pomoc niewidomym

1% – tak niewiele, a jednocześnie tak dużo. Dzięki 1% można zmienić życie niejednej osoby, dlatego przekazując ten ułamek podatku na Polski Związek Niewidomych, pośrednio dajecie Państwo wsparcie wszystkim, którzy korzystają z naszej pomocy.

1% można przekazać, wpisując w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego za rok 2018 nr KRS 0000042049.

Informujemy, że od 15 lutego każdy podatnik będzie mógł zapoznać się z rozliczonym zeznaniem podatkowym za ubiegły rok. Rozliczenie podatku przygotuje Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Przed złożeniem zeznania podatkowego będzie możliwa zmiana numeru KRS, dlatego zachęcamy do przekazywania jednego procenta na pomoc niewidomym.

Składanie zeznania podatkowego za ubiegły rok metodą tradycyjną będzie nadal możliwe.

Osoby, które wybiorą samodzielne składanie zeznania podatkowego, zachęcamy do skorzystania z programu e-pity, do którego odnośniki można znaleźć na stronie www.pzn.org.pl pod nagłówkiem „Przekaż 1% podatku”.

Informacje o sposobach składania zeznania podatkowego za ubiegły rok można znaleźć na stronie Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl/krajowa-administracja-skarbowa/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/zlozenie-pit-bedzie-jeszcze-prostsze.