Treść artykułu

Dzień otwarty w chorzowskim SOSW

Ośrodek dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Chorzowie zaprasza na dzień otwarty, który odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku (w czwartek) o godzinie 10.00.

W programie:

10:00 Powitanie gości – dyrektor SOSW

10:15 „Chemia w praktyce” – kształcenie ogólne

10:30 „Zrób to sam” – Szkoła Branżowa I stopnia

10:45 „Małe może być duże” – kształcenie ogólne

11:00 „Zasoby Ziemi” – kształcenie ogólne

11:15 „Coś dla duszy i ciała” – słodki poczęstunek

11:45 „Bankowość mobilna” – Technikum Administracyjne

12:00 „Robię to z zamkniętymi oczami” – Technikum Masażu i Fizykoterapii

12:15 „A jednak się kręci” – kształcenie ogólne

12:30 „Wszystko można zobaczyć!” – pokaz sprzętu tyfloinformatycznego

13:00 Indywidualne konsultacje ze specjalistami: terapii widzenia, tyflopedagogiem, psychologiem, pedagogiem, doradcą zawodowym, okulistą, optykiem, ortoptystą, instruktorami: pisma punktowego, orientacji przestrzennej oraz rehabilitacji ruchowej.

 

SOSW dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej

  1. Hajducka 22, 41-500 Chorzów

tel./fax. (032) 2414962

http://www.sosw.slask.pl/e-mail:sekretariat@soswchorzow.pl

Ośrodek oferuje kształcenie w:

Technikum Masażu i Fizykoterapii – zawód technik masażysta

Technikum Administracyjne – zawód technik prac biurowych, technik tyfloinformatyk

Szkole Branżowej I stopnia – zawód ślusarz – z praktykami na miejscu oraz w zakładach pracy, zawód pracownik pomocniczy ślusarza – z praktykami na miejscu oraz w zakładach pracy, dowolnie wybrany zawód, m.in. kucharz, cukiernik, ogrodnik – z praktykami w Centrum Kształcenia Praktycznego lub u pracodawcy.

 

Prowadzony jest też nabór do Szkoły Podstawowej – klasa pierwsza, czwarta i siódma. Ośrodek zapewnia zakwaterowanie w internacie lub mieszkaniu szkolnym oraz proponuje zajęcia wyrównawcze, rewalidacyjne, techniczne, kulinarne, ściankę wspinaczkową, futsal, bowling, wyjścia na imprezy kulturalne (kino, teatr, koncerty), narciarstwo biegowe, biathlon. Zapewnia też indywidualne podejście do ucznia, małą liczebność klas, rodzinną i kameralną atmosferę, grono wysokiej klasy specjalistów i pedagogów, nowocześnie wyposażone pracownie: chemiczno-fizyczna, informatyczna, masażu i fizjoterapii, obróbki materiałów konstrukcyjnych, językowe, możliwość udostępniania sprzętu informatycznego, bibliotekę podręczników powiększonym drukiem i książki mówionej, tablice multimedialne i specjalistyczne pomoce optyczne w każdej klasie oraz ścisłą współpracę z pracodawcami, klubami sportowymi, PFRON, instytucjami opieki społecznej.